Sirkus-musikk

På ball med Einmal Kommt die liebe. Fantastisk ompa i høyt tempo, fra noen av jentene i det mange mente var norges første goth band, Garden of delight. Tango brutale er langsommere, men med herlig mørk stemning. Kurt Weil på gotisk.

Jeg synes Anton Szandor LaVey sin Satan takes a Holiday er selve prototypen på sirkusmusikk. Av den skumle sorten. Den som spilles etter at lysene er slått av, sukkerspinnselgerne gått hjem og karusellen bak teltet sakte snurrer rundt som tegn på at det er skumle kreaturer ute og sniker i skyggene.

Noe av greiene til Das Ich er litt sånn sirkus-aktig. Hm. Og så var det et goth-band jeg så på WGT i 2007... jøje hva het de da... Kommer sterkere tilbake siden. Når jeg husker hva de het.

Noen forslag til låter som er litt sirkus-aktig? (Innenfor fornuftige sjanger som goth/synth/industrial/og relatert)
Eneste jeg selv kommer på i farta er et par av låtene til Goldfrapp og Mr. Bungle.
(Om ikke helt sirkus, så i hvert fall litt assosiasjoner).