Mixtape?

Hørtes veldig trivelig ut.

Skulle nesten ønske jeg kunne bruke kassett.
(Og fikk kassett)

Men også litt greit å slippe. CDer er lettere å lage :P

--
If I am a danger to myself, imagine what I can do to you!

Jeg vil være med, men jeg vet ikke om noen synth-ting som ikke alle andre også vet om - kan jeg få lov å lage cd med sanger jeg syns er kule/fine sånn rent generelt? Eller så kan vi ha en egen en med "sanger folk er veldig glad i av ymse grunner og gjerne vil dele med andre" :p

Selv om jeg er litt engstelig for altfor stor forespørsel etter mine mix-CDer her. Alle vet jo at jeg har en helt fantastisk musikksmak. tihi. :)

Men jada, jeg vil være med!

-------------------------------------------------
* Forgive me father for I have synth *

Does someone speak dumb? Noen må forklare meg dette èn gang til. Jeg har lest gjennom innlegget flere ganger og skjønner det enda ikke! Men jeg skjønner meg som regel ikke på noe av de tingene jeg er med på, så count me in.

EDIT: nevermind. Sjette gangen skjønte jeg det. Så dette er altså et fysisk opplegg? Sende cd'er og shit til hverandre på ordentlig og ikke over epost og yousendit.com? Fett. Da ser jeg frem til pakker i posten.

http://miss-antrop.blogspot.com/
http://www.myspace.com/komputergirlmusic

Konseptet er noe likt gode gamle "hemmelig venn".

Hva gjør du:
1. Legg inn svar på Bloggen her
2. Vent mens Soulmachine samler deltagere.
3. Når Soulmachine ber om det sender du din private hjemmeadresse til han på en Privat Beskjed.
4. Vent mens Soulmacine foretar en trekning
5. Lag en Audio CD med de låtene du syntes er best (altså ikke en DATACD med MP3 filer, men en LYDCD)
6. Når Soulmachine sender deg en Adresse i retur, pakker du CDen du har laga i en konvolutt eller noe tilsvarende og sender CDen.
7. Vent på at vedkommende som har fått din adresse sender sin CD til deg.

Slik får alle en ny CD med musikk, og en viss sjanse for å oppage noe nytt..

edit meg også...
Blæh.. sånn er det når man sitter på jobb å skal svare.. Plutselig kommer en telefon som forsinker svaret nok til at noen andre har forklart, eller forståelse har blitt oppnådd på annet vis. Lar forklaring stå til andre som eventuellt måtte trenge det.

---
"The nine most terrifying words in the English language are, 'I'm from the government and I'm here to help.' "

Høres ut som, etter din egen beskrivelse, at du er et lett offer for relasjonsmarkedsføring og pyramidespill? Har du husket å avbestille Mr. Music og Bokklubbens Bok denne måneden? :)

-------------------------------------------------
* Forgive me father for I have synth *

En gylden anledning til å få lagt inn cdene på harddisken. Regner med at jeg kan sende mitt bidrag rundt olsok 2011. Eventuelt kan jeg ta opp en MC til en som er like EDB-orientert som meg!

Be happy or not!

Skulle gjerne ha vært med, men har _litt_ mye å stri med for tiden.
Håper det blir en runde 2.
Kanskje jeg til og med har fått rippet vinylen min da! :D

-----
Fine purveyor of madness since 1971
(I wish I could say: "by Royal appointment", but that slot has already been filled. Twice.)

Da har vel sikkert de intresserte fått meldt seg på. Folk kan nå begynne å sende meg meldinger med navn og adresser og si fra om du synes det er veldig upraktisk å sende skive til England eller Sverige.

Hvis navnet ditt ikke står på denne liste så send meg en melding i løpet av dagen så kommer du med.

Cec
Loulou
Zonetripper
Vinzent
Lex
Jonis
Gnoopher
Amaze
12f
Illsynth
Komputergirl
Henrik
Disynthegration
Ian
Monoton
Oberkorn
übertøs
Karirari
Scorn
Useless
Larsebass
Nikko
Greger
Basetylos
Soulmachine

P.S. Husk at det skal være en lydcd med tracklisting.

Hasj fører til batikk

Jeg har vært bortreist på kurs siste uka, så jeg har ikke fått laga og sendt min enda. Den sendes mandag (jeg kommer hjem lørdagskvelden).. lover!

---
"The nine most terrifying words in the English language are, 'I'm from the government and I'm here to help.' "

jeg leste om dette nå...er det for sent å værra med?

Gauls! We have nothing to fear; except perhaps that the sky may fall
on our heads tomorrow. But as we all know, tomorrow never comes!!
-- Adventures of Asterix.

Waiting for recipient address =)

Jeg har ikke kjørt teipen full av støy, heller en håndfull "syntetiske" rariteter og obskuriteter folk muligens har glemt. Ganske artig hva som detter ut når man snur iPoden på hodet og rister kraftig.

_________________
Skal det være en karamell??!

Jeg satser på at Greger uansett er så høflig at han sier at han synes CD-en både er toppers og superduper.
--
«You might be a King or a little street sweeper, but sooner or later you dance with the Reaper!»

CDen var både toppers og superduper. ;-)
Foreløpig bare hatt på i bakgrunnen på en halvveis ødelagt slepebrøler på mitt atelier på skolen, så noen helt god anmeldelse kommer nok ikke enda. ;-)

Men, det var opptil flere spor som fanget nysgjerrigheten i første omgang.

Og også, nå har jeg endelig fått sendt avgårde den jeg laget.

Fact: Ingen av bandene på CDen fra Henrik befinner seg på CDen jeg sendte avgårde.

--
If I am a danger to myself, imagine what I can do to you!

Men om dette var en hvilken som helst konkurranse, så vinner jeg nok ikke.

Men man må jo begynne et sted.
Neste gang har man jo kanskje også fått ny inspirasjon. ;-)

--
If I am a danger to myself, imagine what I can do to you!

Der har jeg endelig fått laget en samling til den glitrende hr Monoton. Ikke lett å sette sammen noe til en som har så peiling som ham. Postlegges i morgen. Selv har jeg alt fått en riktig så snasen samling fra Soulmachine.

Tror jeg skal la det gå minst en månde før jeg gjør noe mer med dette. Så legger jeg ut en evalueringsblog, etter det så får jeg se hva vi kommer frem til/bestemmer oss for.

Flott at du likte skive 12F, prøvde å brenne ting jeg håpet du ville like. Jeg kan legge ut tracklist så kan man se hva slags ræl jeg brant.

Hasj fører til batikk

Min går i posten i morra tidlig. Til Larsebass. Her snakker vi Aylar som synger cover-låter, spilt av i forskjellige hastigheter, og baklengs. Derfor det har tatt tid å mixe den ferdig.

Gleder meg til Disimmilis-låtene. :)

-------------------------------------------------
* Forgive me father for I have synth *

Jeg mottok min CD idag, så nå må jeg få lagd min egen og sendt til rette person! Har bare hatt det travelt. Men jeg lover at den kommer.

Gauls! We have nothing to fear; except perhaps that the sky may fall
on our heads tomorrow. But as we all know, tomorrow never comes!!
-- Adventures of Asterix.

Her er det jo like mange skriftemål som i en middels stor katolsk kirke en lørdag formiddag - mitt eget skriftemål inkludert. :)

-------------------------------------------------
* Forgive me father for I have synth *

Ble tematikk på den... Utvalget av sanger er basert på min utvikling av elektronisk musikksmak..

Fra de alller første elektroniske låter jeg hørte, og så er de neste de låtene (eller tilsvarende låter fra den perioden/skiva) som markerer tidsperioder i mitt liv:)

---
"The nine most terrifying words in the English language are, 'I'm from the government and I'm here to help.' "

Slutt å vær så jævla effektive, da! jeg har til og med FÅTT min, jeg, men min er ikke en gang laga! og jeg skylder kristin en t-skjorte! og jeg er ikke ferdig m å søke t neste år, og jeg leverte selvangivelsen m endringer i dag og betalte husleia i dag, argh! folk som får ting gjort i tide er teite :P

Lyckades äntligen skicka min idag. Jag hoppas att den som får min gillar musiken lika mycket som mitt lilla synthkonstverk jag lightscribebrände på skivan =)

Förhoppningsvis är det musik som denna person inte hört också eftersom det är bara en "Rare"-låt på den.

Et konsept jeg tar fra gothforumet og vil høre om det er stemming for det her.
Greia er egentlig fryktelig enkel, du melder deg på ved å skrive i bloggen om du er intressert, og når jeg sier ifra her sender dere meg adressene deres på PM, jeg ordner med en hatt og greier, og så får alle adressen til en annen person tilbake.
Dere lager så en mixtape (cd-r), med masse fet elektronisk musikk og sender til den adressen du har fått. Så får du en cd tilbake med noe musikk du kansje ikke har hørt før eller har glemt.

Noen som blir med?