Set liste fra The cure i Oslo

Savnet The Hanging Garden, også.

The Loudest Sound + Watching Me Fall fra Bloodflowers + More Than This fra X-Files: Fight The Future hadde vel kanskje vært litt mye forlangt. Hvertfall etter et 3 timers sett, liksom :-)

De spilte heller ikke Love Cats, men dèt var ikke såååå katta-strofalt...

Et avvik fra Den Hellige Listen! (Evnt De Hellige Listene.) Angst! Beven! Men så fint, da kan jeg jo bare få listen fra dere i stedet for å gå på konsert, sparer masse penger på det.

--- Whether you'd be glad, sad or bad, you gotta know that there's fun to be had ---

http://www.elektrostat.com

Det er dette med sarkasme som ikke alltid fungerer på trykk. Kan godt terge litt mere. Morra di er mann.
Kanskje vi bare skal lage en poll så kan flertallet bestemme om Love cats ble spilt?

Kan vi ikke heller diskutere noe viktig i stedet. Som hva inni granskauen var det Porl Thompsson hadde på seg?

Hasj fører til batikk

Hva er viktigst for min konsertopplevelse? Mine ører og mitt hode, eller en liste noen kommer slepende med? Hmmm, vanskelig spørsmål.

Neida, blandet ikke Love Cats og Close to Me.

Nå skal jeg gå og skrubbe komfyren, som et forsøk på å skaffe meg et liv. (Yup, mulig det var et hint der ja! Knis!)

--- Whether you'd be glad, sad or bad, you gotta know that there's fun to be had ---

http://www.elektrostat.com

Rått! Fine konserten. Klappe på.

Eneste som gjorde meg litt trist var mangelen på synth. På enkelte låter hørtes det veldig merkelig ut med gitarriff der synthen skulle vært.

Men det blir forsåvidt bare detaljer i den 3 timer lange sammenhengen. :)

---------------------------------------------
* I have counted to infinity. Twice *

Forøvrig blødde ørene mine etter den fæle lyden på Spektrum, det er for jævlig at hovedstaden ikke har en konserthall som det er ordentlig lyd i! For meg ødelegger det mye for konsertopplevelsen, og sånn burde det ikke være. Har sett utrolig mye rart og fint i Spektrum, men lyden har alltid vært rævva. En skam, rett og slett.

Med så mange kjente med tinitus og det som verre er, var det nifst at jeg nesten ikke fikk sove for at det buzzet sånn i ørene. Hm. (Joda, hadde ørepropper, men da ble musikken maltraktert.)

Men det var fint å se Robert og kompani... :D

--- Whether you'd be glad, sad or bad, you gotta know that there's fun to be had ---

http://www.elektrostat.com

Dessverre så suger lyden på Spektrum rundtomkring hvis man ikke står riktig.
Står man en 10-20m foran mixebord på kablene, så pleier lyden faktisk være brukbar til bra.
Så jeg fikk en bra lydopplevelse og herlig konsert! :D

Men veldig synd at det få som får oppleve den.
Spektrum er ikke noe bra ellers, veldig få lydfolk som klarer å gjøre det bra der.

Gauls! We have nothing to fear; except perhaps that the sky may fall
on our heads tomorrow. But as we all know, tomorrow never comes!!
-- Adventures of Asterix.

Mmm, den setlista stemmer vel ikke? De avsluttet det vanlige settet med "Disintegration", og spilte ikke "End" eller "If Only Tonight ..."

Men konserten var veldig kul! Synd det var så dårlig lyd, men de spilte beintøft.

Tror spillelisten til Oberkorn stemmer den. Jeg sto rett ved siden av lydmannen (som jeg alltid gjør i Spectrum for å få bra lyd) og fikk setlisten av han, hørte at dem i siste liten de forandret siste låten til Disintegration, men jeg glemte å skrive om min liste i farta.

Så min liste er planlagte liste og Oberkorn burde være den som stemmer.

Hasj fører til batikk

Korrekt(?) spilleliste:

plainsong
fascination street
alt. end
the walk
the end of the world
lovesong
a letter to elise
pictures of you
lullaby
from the edge of the deep green sea
please project
push
friday i'm in love
in between days
just like heaven
a boy i never knew
shake dog shake
never enough
wrong number
one hundred years
disintegration

at night
m
play for today
a forest

let's go to bed
freak show
close to me
why can't i be you?

three imaginary boys
fire in cairo
boys don't cry
jumping someone else's train
grinding halt
10:15 saturday night
killing an arab

Til dere som mener at de spilte Lovecats: de gjorde ikke det. Det er lov å ønske at de gjorde det. Men med så mange andre perler, så tror jeg de fleste bør være fornøyd!
Bob var fremdeles fat, hadde til og med fått måne, og var derfor ikke så fluffy på håret som han pleide å være. Simon (oh glorious Simon!) rocket rundt i sin egen lille verden. Trommis, Simon og Bob var taijte som faan! Det var en glede å høre. Dog er Bob et godt stykke unna "verdens beste gitarist" som han ble kåret til på tidlig nittitall, men han sang langt bedre enn jeg kan huske.
Vi kan vel alle være enige om at lyden på Spektrum suger. Og konserten ble skjemt av dårlig lyd. Dessverre var deler av den lyden forårsaket av et av bandmedlemmene selv. Ja, jeg snakker om Porl. Skrulla til venstre på scenen som ingen ville snakke med. En ting er å stille i platå-lakkstøvler, hofteholder og miniskjørt (og for ikke å snakke om nettingtoppen *grøss*) når man er middelaldrende, blekfet og lysår unna sexy. Vel hver sin smak. (Jeg vet dette har fungert med vekslende hell for både Andy Bell og Martin Gore, men som en nogenlunde heteroseksuell kvinne, kan jeg vel ikke akkurat si at det var vellykket. Men det var mest sannsynlig ikke rettet mot meg heller.) En annen ting er at han pleide å spille synth. Så hvorfor i svarte gi mannen en gitar? Og atpåtil "signatur"-lyd gitaren?! Det hjelper jo ikke å gi ham en-strengs-soloene når han ikke engang kan traktere dem. Og gitaronanering med *Twang* for å dekke over manglende evne til gitarpill,- *sukk*. Ja, jeg savnet synthene, men det kunne ha fungert aldeles glimrende om de hadde hatt bedre lyd, og en dyktig gitarist. Og nettopp dette at de tok med Porl, skriker vel egentlig bare: VI TRENGER PENGENE! Greit nok det. Human League, Yazoo og Mission gjør jo akkurat det samme for tiden. Men jeg er glad for at jeg gikk. Så mange gode gamle! Shake dog shake, Push, 1015 Saturday night, 100 years, at night. Denne gamle grinebitersken er tross alt fornøyd. *gå ned i kjelleren og grave fram vinylen nå*
*kose*
-----
Fine purveyor of madness since 1971
(I wish I could say: "by Royal appointment", but that slot has already been filled. Twice.)

for noen år tilbake ble det masse opptøyer, og the Cure ble beskyldt for rasisme osv. Teksten er tuftet på boken "Den fremmede" av Albert Camus.
Dette holdt tydligvis ikke som forklaring for de fornærmede, og etter den tid har de sunget killing another. Selv om han glemte seg i refreng nr 2. hihi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Killing_An_Arab

-----
Fine purveyor of madness since 1971
(I wish I could say: "by Royal appointment", but that slot has already been filled. Twice.)

The Lovecats
From Wikipedia, the free encyclopedia
Single by The Cure
Released October 18, 1983

"The Lovecats" is the name of a 1983 single by The Cure. It was a Top 10 hit in the UK and Australia and later appeared on the compilation album Japanese Whispers.

Unlike most of The Cure's famous singles, "The Lovecats" is rarely performed live, due to the complexity of the song and the difficulty in recreating some sounds from it.

Plainsong
Facination street
Alt.end
The walk
The end of the world
Lovesong
A letter to Elise
Pictures of you
Lullaby
Fthotdg sea
"please project"
Push
Firday I`m in love
Inbetween days
Just like heaven
"a boy I never knew"
Shake dog shake
Never enough
Wrong number
One hundred years
End
If only tonight we could

Seventeen seconds encore:
At night
M
Play for today
A forest

Pop encore:
Let`s go to bed
"don`t say anything"
Close to me
Why can`t I be you

Old school encore:
Three imaginary boys
Fire in Cairo
Boy`s don`t cry
Jumping someone elses train
Grinding halt
10:15 Saturday night
Killing an arab