Synthetical, Sunjammer og Essence of Mind -

Dato
-

Det blir altfor mye på en gang, og da er det like greit å utsette DM party til det passer bedre.

Hele katalogen er endelig ute i remastret utgave, noe som selvfølgelig -må- markeres med å spille igjennom mesteparten av dem en lang og god kveld :-)

Noen som har bedre forslag til når vi bør ha festen?
...og hvor dersom Tom ikke klarer å finne en dato til oss på Maiden?

Åkej.. så synd, men ändå greit.
Det var dessvärre inte möjligt att finna en annan helg på så kort varsel.
Och med svenska och tyska vänner som köpt flygbiljetter hit så hade det vart synd att ta det en annan helg..

Hmmm. andra ställen..
Spasibar, sofienbergparken, gamla, källaren på yatzy...

~Kom på fest på Gamla den 18 maj~

"un-ts-un-ts-un-ts-un-ts un-ts-un-ts-un-ts-un-ts
un-ts-un-ts-un-ts-un-ts un-ts-un-ts-un-ts-un-ts", Sier du?

Det er jo settet mitt!

--------------------------------------------------------------
www.myspace.com/bariuz
www.myspace.com/cyberdyneclub
www.myspace.com/blackcomedymetal
www.myspace.com/hypnodrift
--------------------------------------------------------------

Den fordommen var det så lenge siden jeg har hørt nå at jeg nesten ble underholdt.
"Techno? Ekke musikk det da, man bare trykker på en knapp så har du en låt lissom..."
___________
It sucks to be fuckin' you!

Nå skal det jo sies at mye av det som produseres og spilles på radio høres nettop slik "push to generate music"-aktig ut.

Heldigvis finnes det også artister som faktisk kan _lage_ bra musikk:)

"Pzy has a mind that ticks like a clock and, like a clock, it regularly goes cuckoo."

etter over 4 år i musikkforretning så tror jeg jeg har bedre grunnlag enn deg til å uttale meg om talentfulle gitarister. Det ligger en mulig doktorgrad i lufte for den som klarer å forklare hvordan så mange tette i badehette klarer å spille gitar. Vi snakker i mange tilfeller om folk som knapt klarte å fullføre mekken og ikke engang har begrep på "in" og "out" på en gitareffekt (burde vel være kjønnsmodne ?) m.m. Hovedtyngden endre uansett opp i ett eller annet coverband hvor målet er å låte mest mulig likt det andre har laget.

Faktisk eneste unntakene jeg har vært borti har vært blackmetal og andre tyngre sjangere hvor det dreier seg om mer om å runke på en treplanke.

Å lage elektronisk musikk krever faktisk en viss teknisk innsikt, enten det er å programmere en trommemaskin eller bygge opp låter i ett sequencerprogram på PC/Mac.

Why do birds suddenly appear ?

description:

bursdagfest

Bursdag hjemme er kos, men konsert i stua kan bli litt trangt.

Christer, Anders, Mona og Melinda feirer bursdag på Gamla og ALLE er velkommen. Burdagsgave er bare pes å slepe på men ta med 80 kr til døra.

Synthetical, Synjammer og Essence og Mind har lovt å underhålle oss på den måten de kan best. I tillegg blir det dj'ing fra Cyberdynefolket

Hipphurra!! Ta med alla vänner du har och kom.

(ps Om någon annan fyller år runt samma tid så kan ni säkert slänga er på. Det är god plats)

Åpent kl 21-03

http://www.myspace.com/syntheticalpop

http://www.myspace.com/sunjammer

http://sunjammer.doomsday.no/

http://www.myspace.com/essenceofmind


Stad:
Gamla ved Stortorvet