300 er beskuet! + edited to add

I Aftenpostens anmeldelse i dag sto det at alle de bare overkroppene ville fremtvinge eggløsning hos kvinnelige publikummere(forøvrig slettet i nettutgaven :-O). Gleder meg!

-----------------------
Look what I can do!
-----------------------

Så filmen i går og konklusjonen er:
Utrolig pen film. Vakker. Men til tider blir det mer hysterisk morsomt enn stilig med bare overkropper og lær-speedo i sakte film.

Historien: tynn og man må kunne historien fra før av for å forstå hvorfor det i det hele tatt blir krig. Sørg i hvert fall for at den du ser den sammen med er godt forberedt, ellers blir det veldig mye "Hvorfor går han dit?", "Hvorfor sa han det?"

Men fyttigrisen så pent laget.
Litt som...hmmmmmm... Keanu Reeves? Pen å se på, men lite innhold?

-----------------------
Look what I can do!
-----------------------

Hm, jeg slet ikke med historien i det hele tatt - nå kunne jeg det meste fra før, men det var egentlig ganske åpenbart - Xerxes og ørtogførti millioner mutanter banker på døra, enten inviterer du dem inn og sier ja til å bli vasall, eller så, vel, dreper du alle sammen :p

Takket være den skjønne helene fikk jeg sett 300 lørdag formiddag, og konklusjonen er klar - OH EM GEE! Absolutt alle forventninger fullstendig innfridd, og enda litt mer på toppen. Denne skal jeg betale for å se igjen, muligens mer enn en gang. Eneste ankepunktet er surringen om at de snille spartanerne reddet den vestlige demokratiske sivilisasjon fra mystisisme og slaveri - jeg vil ikke reddes fra de persiske babene, de var sykt fine!

Men ellers, gaaaaah for en flott film.

(og hvis du er en sånn dame som liker muskler, kommer du til å skli av setet en halvtime inn, det er faen ikke en kvadratmeter lerret uten magemuskler på.)

(ETA: http://www.imdb.com/title/tt0416449/keywords - dette burde de bare trykke på reklameplakatene. "Breasts. Elephant. Blood splatter. Love slave. Warrior race. Trampled to death. Bare butt. Rhinoceros. Nude girl." Bring it on!)