Duran Duran

Dj aus Europ Europ spiller bare Duran Duran (og sideprosjekter) resten av natta på Spasibar, kunstakademiet i Oslo, for de som ikke får nok på Rockefeller ...

Spasibar er forøvrig kjent for sinnsykt fete nachspiel, så ... aye, you know !

bare to uker igjen, og 4. juli blir det pappa-permisjon ... ai ai ai what a bright future

håper sommeren kommer samtidig (høljer ned akkurat nå !)

Och plötsligt så gjorde det ingenting att jag inte har biljett till den konserten. För då är jag i Sverige!!
Och så får jag sett das ich, crüxshadow, elusive och mist of avalon..
(hmm.. ville ju heller sett gamla guran då.. )
~new shoes~

Jeg har faktisk ingenting imot crux, verken live eller på plate. Enkelte av låtene er riktig så fengende. Og bortsett fra den harde elite så publikum ut til å virkelig like dem da vi hadde dem på Dominion.

Denne laksebaguetten jeg kjøpte til frokost, derimot... æsj og bæsj! Fyllet var godt, men brødet var uspiselig. Svindlere!

Hah, jeg er en av de eldste og sureste folka på dette forumet, og jeg likte Cruxshadows live, jeg. Skikkelig godt, faktisk.

Så dem da de spilte på So What! første gang. Da var det ikke noen gothere der, ettersom gotherne ikke visste at de var et gothband.

Dog er jeg enig i at platene deres er ganske ille. Kanskje de burde gi ut et livealbum? Det er rart hvordan en del bra livebånd høres ille ut når lyden blir for pen. Jeg har lagt merke til at BigBang og Piledriver har slitt med det samme.

--------------

– Dersom Beethoven hadde omkommet i et flykrasj som 22-åring, ville hele musikkhistorien måtte skrives om. Luftfartshistorien også, når jeg tenker meg om. (Wolfgang Plagge)

er skrekkelige. Det sangeren mangler i sjarm tar han igjen med rikelige mengder teatralsk spasering blandt publikum. Og la meg ikke begynne på dårlig elektrisk felegnikk! Skal man først spelle fele, får man gjøre det ordentlig!!! (fläskkvartetten, apocalyptica f.eks)På lik linje med "opera" i blackmetal *grøss*
De suger både live OG på plate. Men platene er verre.

Reality TV is killing me

Den første konserten Cruxshadows spilte på So What _var_ faktisk veldig bra. På den annen side har jeg sett dem i ettertid, og det var heller begredelig. Platene var alltid dårlige.

Duran Duran framstår som noe av det beste, sterkeste og mest kredible som 80-tallet kastet av seg. De fem originale bandmedlemmene er igjen på veien med et sterkt Duran Duran anno 2005: Simon LeBon, John Taylor, Andy Taylor, Roger Taylor og Nick Rhodes.

Nå setter de kursen for Norge med låter som "Reflex", "Notorius", "Wild Boys", James Bond-låta "A View To A Kill" på set-lista. Stor plass får også de beste låtene fra deres siste utgivelse, "Astronaut", som kom i fjor.

UTSOLGT